1. Dnia 30 lipca wyruszyła z Kwidzyna grupa pielgrzymkowa Pomezania Kwidzyn w ramach Elbląskiej pielgrzymki pieszej. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych  modlitwach. Dziękujemy za możliwość przyjęcia grupy ze Sztumu na sali w szkole Podstawowej z  Oddziałami Mistrzostwa Sportowego. Dziękujemy właścicielom baru Lotos (naprzeciwko Liwy) za smaczny obiad dla pielgrzymów oraz dziękujemy naszym parafianom za przygotowanie śniadania Niech Pan Bóg wynagrodzi dobre i życzliwe serca.

2. Czwartek - przypada Święto Przemienienia Pańskiego zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 , i 18.00. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne . Zachęcamy do modlitwy w intencji kościoła , naszych rodzin ale szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w tej intencji.

3.Piątek –pierwszy piątek miesiąca zapraszamy czcicieli Serca Jezusowego. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

4. W przyszłą niedzielę jak w każdą drugą niedzielę miesiąca ofiary które będziemy składać przeznaczone są na cele remontowo – budowlane . Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Zachowujmy wymogi sanitarne w ten sposób dbamy o zdrowie swoje a także bezpieczeństwo innych. Nadal obowiązuje nakaz zakrywania twarzy także w kościołach . Nie obowiązuję już dyspensa zwalniająca z udziału we Mszach świętych w niedziele i święta. Wiele osób nie było jeszcze u spowiedzi wielkanocnej. Chociaż czas wielkanocny minął to jednak powinniśmy skorzystać z sakramentu pokuty i komunii świętej.