1.Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia w naszej parafii doroczny odpust , Msza św. odpustowa o godz. 10.15. transmitowana na YouTube.

 

2.Dziś obchodzimy święto patronalne „ Caritas ” Polecamy wszystkich wolontariuszy Caritas, naszej modlitwie. Skarbonki które otrzymaliśmy w Wielkim Poście możemy składać w zakrystii. Jeśli wiemy że w wyniku epidemii lub inny sposób ktoś z naszych sąsiadów potrzebuje pomocy prosimy by zgłosić to telefonicznie do parafii lub osobiście. Zachęcamy by pomóc tym którzy nie mają środków do życia z racji zamkniętych zakładów pracy lub zwolnień.

 

3.Zgodnie z zarządzeniem ministra zdrowia w kościołach podczas nabożeństw może przybywać 1 osoba na 15 m 2 a zatem w naszym kościele może od jutra przebywać 50 osób podczas każdej Mszy św.. Jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia w maseczkach , tylko kapłani odprawiający Msze św. nie muszą posiadać maseczek. Komunię św. podczas epidemii przyjmujemy na rękę i spożywamy przy kapłanie. W kościele znajdują się środki dezynfekujące, korzystajmy z nich. Prosimy o zachowanie ostrożności i rygoru sanitarnego .

 

4. W związku z możliwością uczestniczenia większej ilości osób czyli 50 podczas nabożeństw i Mszy św. zapraszamy do udziału w tygodniu . W środę będziemy odprawiać nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 . Przed każdą Mszą św. w tygodniu będzie istniała okazja do skorzystania z sakramentu pokuty by można przyjąć Komunię św. wielkanocną .

 

5. Pierwsza Komunia św. dzieci odbędzie się w takim czasie kiedy pozwolą nam na to warunki epidemiologiczne i kiedy będzie mogło więcej wiernych uczestniczyć podczas każdej Mszy św.. Nowy termin ustalimy w porozumieniu z rodzicami na pierwszym możliwym spotkaniu . Wcześniej ustalony termin majowy jest nieaktualny. Termin bierzmowania które miało odbyć się dziś także podamy później.

 

6.Dziękujemy za wyrazy sympatii, wsparcia duchowego które otrzymujemy od wielu parafian i nie tylko parafian . Dziękujemy za dobre słowo, za miłe zdjęcia z całymi rodzinami. Dobrze że jesteście.

 

7. Pamiętajmy o potrzebujących i tych którzy przeżywają trudny czas . Warto ich wesprzeć to służby medyczne, policja , wojsko , handlowcy , fryzjerzy , kosmetyczki , restauratorzy, fotografowie, rolnicy którzy nie mogą sprzedać sowich produktów . Dobre słowo, kupiony obiad na wynos i darowany innym oraz modlitwa dodadzą otuchy i sił w dalszym zmaganiu się dla dobra nas wszystkich.

 

8. Jak w poprzednie niedziele także dziś po uczestniczeniu we Mszy św. przez środki masowego przekazu można przyjąć komunię św. w kościele w godz. 11.45 , 17.00 , 17.15. 17.30, 17.45.. Należy zachować rygor sanitarny dziś jeszcze najwięcej 5 osób jednocześnie w maseczkach .

 

9. Dziękujemy wszystkim osobom które wpłacają ofiary na utrzymanie parafii na konto czy też do skarbonki w przedsionku kościoła .Bóg zapłać.