1. Nie będą odprawiane nabożeństwa pasyjne jak Droga Krzyżowa i   Gorzkie Żale w środę i piątek będzie można adorować Pana Jezusa wystawionego w monstrancji od godz. 17.00. Prosimy o modlitwę w intencji lekarzy służb pracujących nad obniżeniem skutków pandemii koronawirusa, pracowników handlu i wszystkich pracujących na rzecz społeczeństwa.

2. W naszej parafii , w najbliższym czasie Komunię Świętą będziemy rozdawać na rękę, tak, by nie narażać księdza lub szafarzy oraz innych wiernych przyjmujących od nich Ciało Pańskie. Chcemy przypomnieć, że taki sposób rozdawania Komunii Świętej nie uderza w jej godność. Jest to także wyraz naszej miłości do innych ochrona zdrowia naszego i innych jest obowiązkiem i nakazem .

3. W kościele znajdują się naczynia z środkami odkażającymi prosimy by z nich korzystać wchodząc do świątyni oraz podchodząc do komunii św.. Znak pokoju przekazujemy przez ukłon głowy.

4. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii  w Polsce stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca. oraz zarządzenia które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń, a także podczas każdej mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła iż może przebywać maksymalnie 50 osób oraz zarządzenia Biskupa Elbląskiego prosimy o skorzystanie z dyspensy która oznacza, że nieobecność na mszy niedzielnej nie jest grzechem pod warunkiem uczestniczenia w niej przez media . Osoby które przybędą na Msze św. w niedziele będą wpuszczane do kościoła pojedynczo . Jednocześnie informujemy że w codzienny dzień Msze św. ( zawsze do 50 osób)   będą odprawiane w porządku zwyczajnym jest też okazja przed każda Mszą św. do skorzystania ze spowiedzi. Po uczestniczeniu we Mszy św. przez środki masowego przekazu będzie można przyjąć komunię św. w kościele w godz. 11.45 , 17.00 , 17.15. 17.30, 17.45.

5. Od dzisiejszej niedzieli na czas epidemii będzie transmitowana Msza św. z naszego kościoła o godz. 10.15. Można oglądać na YouTube i na stronie www.kwidzyn.tv pod adresem https://youtu.be/RAlMuPfwRzQ

6. Dziękujemy tym osobom które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minioną niedzielę a złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto lub do skrzynki umieszczonej w kościele. Bóg zapłać .

7. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego msze św. w naszej parafii o 7.00, 10.00 i 18.00. .Jest to Dzień Świętości Życia modlimy się o w intencji dzieci nienarodzonych .