1.Dziś rozpoczynamy tydzień misyjny podczas Mszy św. ofiary złożone na tacę przeznaczone są na misje.

2.Wtorek  obchodzimy liturgiczne święto św. Jana Pawła II.

3.Zbliża się miesiąc listopad jest to czas pamięci o naszych zmarłych. Będziemy sprzątać groby , składać kwiaty, nawiedzać cmentarze. Jest to wyraz naszej pamięci i miłości. Największą pomocą jaką możemy ofiarować naszym zmarłym jest jednak nasza modlitwa , przyjęcie komunii św. , modlitwa różańcowa,   ofiarowanie odpustów szczególnie w oktawie święta zmarłych (czyli przez osiem dni od pierwszego listopada) By   pośpieszyć naszym zmarłym z pomocą tradycyjnie przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych poleconych nam w wypominkach listopadowych. Natomiast w oktawie modlitwy za zamarłych czyli od 01 listopada do 8 listopada będzie odprawiana Msza św. zbiorowa. Zarówno kartki na wypominki jak i Mszę świętą zbiorową zapakowane w kopertach znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła .

Wypełnione kartki wspominkowe na listopad z imionami i nazwiskami naszych zmarłych wraz z ofiarą składać będziemy w zakrystii lub na tacę. Wpisujemy imiona i nazwiska w mianowniku. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. indywidualnych za naszych zmarłych lub Mszy Świętych Gregoriańskich za jedna osobę zmarłą.

4.Zapraszamy do wzięcia udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych Taize,  które w tym roku odbędzie się we Wrocławiu. Wyjazd w dniach 28.12.2019-1.01.2020 r. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16 do 35 roku życia.  Koszt wyjazdu wynosi 400 zł (w tym autokar i ubezpieczenie i zł koszty uczestnictwa na miejscu). Więcej informacji i zgłoszenia u ks. Łukasza Cieplińskiego .

5.Różaniec dla dzieci w poniedziałki i środy o godzinie 16.30.

6.W sobotę o godz. 11:00 serdecznie zapraszamy na zbiórkę ministrantów , lektorów oraz nowych chętnych kandydatów do salki parafialnej.

7. We wtorek 22.10 o godz. 19:00 w salce parafialnej spotkanie kandydatów I roku przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania a kandydatów II roku przygotowania w środę o godz. 19.00.

8. W piątek o godzinie 19.00 zapraszamy młodzież na spotkanie modlitewno-formacyjne.

9. Dnia 23 października zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jeśli w naszych domach mamy taki sprzęt będzie można go przewieźć w ten dzień i zostanie zabrany do utylizacji . Pieniądze uzyskane z utylizacji przeznaczone są na zakup sprzętu medycznego do szpitali na misjach. Prosimy by przywieźć do godz. 14.00 i postawić na placu przed domem parafialnym koło zakładu pogrzebowego .