1. Rodzice dzieci które mają być przyjęte do pierwszej komunii świętej mają obowiązek wypełnienia   i złożenia do końca września u Ks. Łukasza deklaracji przyjęcia dziecka do pierwszej komunii św.

2.Informujemy rodziców że ich dzieci i młodzież wypisane z lekcji religii zamykają sobie drogę do sakramentów oraz do otrzymania jakichkolwiek zaświadczeń czy pozwoleń z parafii. Rodzice którzy wypisują młodzież i dzieci z lekcji religii dokonują publicznego porzucenia wiary ,   muszą mieć świadomość , że narażają swoje dzieci na utratę wiary a w końcu odejście od Kościoła. Przy wydawaniu zaświadczeń będziemy żądali od młodzieży potwierdzenia uczestnictwa w katechezie. Prosimy rodziców by zapytali katechetów czy ich dziecko nie wypisało się z religii podrabiając podpis rodziców. Bo takie przypadki mają miejsce.

3.Rozpoczynamy zapisy na pierwszy rok przygotowania do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas I szkół średnich po szkole podstawowej . Zapisu i poboru deklaracji można dokonać w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u ks. Pawła. Pierwsze spotkanie organizacyjne jest przewidziane na wtorek 24 września o godz. 19. Serdecznie zapraszamy.

4.Młodzież drugiego roku przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek 26 września  o godz. 19.00 w salce na plebanii.

5. Wtorek obchodzimy 80 rocznicę napaści sowieckiej na naszą Ojczyznę . Módlmy się za Ojczyznę i ofiary tamtej napaści.

6.Ofiary które dziś składamy przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium w Elblągu.

7.Po wakacyjnej przerwie serdecznie zapraszamy młodzież na modlitewno-formacyjne spotkania młodzieżowe. Będą się one odbywać w piątki o godz. 19.00. Najbliższe spotkanie już 20 września. Zapraszamy!

8. Po Mszy św. można nabyć nowy numer tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”.

9.Od przeszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii katechezy neoktechumenalne. Zapraszamy do udziału.