UWAGA !

CZCIGODNI PARAFIANIE

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca , które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń, a także podczas każdej mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła iż może przebywać maksymalnie 50 osób.

Posłuszni także zarządzenia Biskupa Elbląskiego prosimy o skorzystanie z dyspensy , która oznacza, że nieobecność na mszy niedzielnej nie jest grzechem do końca marca .Jednocześnie Ks. Biskup zachęcił osoby korzystające z dyspensy do osobistej i rodzinnej modlitwy, a także duchowej łączności z kościelną wspólnotą poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Osoby które przybędą na Msze św. w niedziele będą wpuszczane do kościoła pojedynczo . Osobom powyżej liczby 50 zostanie udzielona komunia św. przed drzwiami kościoła. Komunię św. przyjmujemy w tym czasie na rękę (jest to sytuacja nadzwyczajna) . Jednocześnie informujemy że w codzienny dzień Msze św. ( zawsze dla 50 osób)   będą odprawiane w porządku zwyczajnym. W kościele przy wejściu znajdują się środki do odkażenia rąk.